Obnova vyhlídky pod vodopádem Velkého Štolpichu

Díky této povedené akci se začalo uvažovat i o opravě dalších skalních vyhlídek Jizerských hor. Zadařilo se a tak o dva roky později následovala obnova zábradlí na Krásné Máří. Později přišel na řadu také Paličník, Jizera a další. V průběhu těchto sedmi let JJHS provedl opravu dvanácti vyhlídkových míst, které dále udržuje.

Letos na přelomu října a listopadu se seznam opravených vyhlídek opět rozrostl. Podařilo se úplně obnovit zábradlí na vyhlídce pod vodopádem Velkého Štolpichu a tak bylo opět slyšet bušení kladiv, řev elektrocentrály a samozřejmě byl cítit silný zápach roztavované síry.

Zábradlí zde bylo poprvé umístěno hejnickým odborem horského spolku před více než 70 lety. Naposledy pak byla vyhlídka předělána do dřevěné podoby v roce 1999 Společností pro Jizerské hory, o.p.s.

JJHS ji navrátil původní tvář a tak je opět celá ze železa. O výrobu zábradlí se postaral Miloš Lorenc, který se pak s námi postaral i o instalaci. Akce byla placena Správou CHKO Jizerské hory.