I v roce 2020 se vynášely sudy piva na Ještěd

V sobotu dne 10. 10. 2020 pořádal Jizersko-ještědský horský spolek (JJHS) již sedmnáctý ročník závodů ve vynášení sudů piva na vrchol Ještědu. Závody se konají s jednou výjimkou pravidelně od roku 2003. Závody ve vynášení sudů piva spočívají jednoduše v tom, že závodníci vynášejí na zádech plné sudy piva od spodní stanice lanovky na vrchol Ještědu. Letos se podvanácté konala i dámská kategorie této disciplíny s 15litrovými sudy a také kategorie 30litrových sudů, která doplnila královskou kategorii 50litrových sudů. Jako doplňková disciplína se uskutečnila i kategorie rodič s dítětem v krosně. I přes nepříznivé počasí a koronavirovou situaci se závodů zúčastnilo 6 statečných a všichni z nich závod zdárně dokončili.

V mužské kategorii 50litrových sudů zvítězil Petr Schneider (vítěz úplně prvního ročníku z roku 2003) v čase 00:51:01, druhý dorazil v čase 01:11:13 Jiří Sobotka.

V mužské kategorii 30litrových sudů zvítězil ostřílený závodník Milan Marhan v čase 00:32:25, což je prakticky stejný čas, kterým loni vytvořil rekord v této kategorii.

V ženské kategorii zvítězila Zuzana Kocumová v čase 00:28:42 a zaostala tak asi minutu a půl za svým rekordem z roku 2016. Druhé místo obsadila Romana Prošková v čase 01:12:14.

V kategorii rodiče s dítětem v krosně se zúčastnil pouze jediný statečný závodník Pavel Jirásek s časem 01:12:25.

Ceny a občerstvení pro závodníky věnovala společnost Ještěd, s. r. o., - provozovatel hotelu Ještěd.