Závody ve vynášení sudů piva na Ještěd

Informace k soutěži

JJHS spolu s Hotelem Ještěd každý rok pořádá závody ve vynášení sudů piva na vrchol Ještědu. Závody se konají s jednou výjimkou pravidelně od roku 2003. Závody ve vynášení sudů piva spočívají jednoduše v tom, že závodníci vynášejí na zádech plné sudy piva (50, 30 nebo 15 litrů) od spodní stanice lanovky na vrchol Ještědu. Jako doplňková disciplína se koná i kategorie rodič s dítětem v krosně.

Termín závodu: sobota 7. 10. 2023

Termín pro odeslání přihlášky: středa 4. 10. 2023, 24:00 hodin
Přihláška do závodu zde.

Místo startu: Liberec, Horní Hanychov, u bývalé spodní stanice kabinkové lanovky - dojezd sjezdovky pod lany v lyžařském areálu JEŠTĚD.

Parkování: parkoviště u kabinkové lanovky, případně parkovací dům u konečné tramvaje (cca 500m od startu).

Trasa: start od nástupu na vlek na sjezdovce pod lany na vrchol Ještědu. Trasa vede pod lany a před silnicí uhýbá doleva, aby se vyhnula přelézání svodidel u silnice. Dále se jde vyšlapanou stezkou na vrchol okolo kamenného pole. Je ale možné zvolit si i trasu po silnici.

Parametry tratí:

1,1 km + 380 m převýšení

Kategorie:

ženy - sud 15 l

muži - sud 50 l, 30 l

dorost (18 let a mladší) - sud 15 l

otevřená kategorie - matka/otec s dítětem v krosně

UPOZORNĚNÍ! Každý závodník si musí obstarat vlastní krosnu a upevňovací prostředky! Doporučujeme, aby každý závodník měl s sebou doprovod, který se postará o jeho osobní věci a bude závodníkovi k dispozici po celou dobu výstupu. V místě startu bohužel není možné věci odložit.

Bliřší info: Pavel Schneider, tel. 739 181 683, pschneider@centrum.cz

Všichni zájemci mají možnost zakoupit trička s motivem soutěže sudy na Ještěd a soutěže stovkařů. V katalogu na webové stránce www.malfini.com v záložce "trička" stačí vybrat typ trika, určit velikost, zvolit variantu motivu a objednat na email adrese pavlina.vonickova@seznam.cz nebo na tel. čísle +420 723 805 596. K vyzvednutí bude cca do týdne od objednání v kanceláři spolku na Nerudově náměstí po potvrzení emailem či sms. Cena se odvíjí od zvoleného typu trika (základní viz foto 250 Kč) a platba je možná pouze hotově. Vzorová trika různých velikostí v dámské i pánské variantě lze vidět/vyzkoušet v kanceláři spolku během úředních hodin.