Ročenka JJHS 2007

Jednalo se o sborníky dodnes sloužící jako významný zdroj informací o horách v našem regionu.

V Ročence JJHS 2007 najdeme kromě aktuálních informací o životě horského spolku zejména texty, zabývající se přírodou a historií našich hor i krajem pod nimi. Podstatnou část ročenky tedy tvoří články a příspěvky zajímavé pro všechny milovníky Jizerských a Ještědských hor. Je zde mj. uveřejněn rozsáhlý rozhovor s geologem Ivo Honsou, vzpomínky Karla Nádeníka na poslední čihaře na Novoměstsku a podrobná historie chaty na Smrku od téhož autora, pozvání na loni otevřenou rozhlednu Nisanka a na putování po Novoveském hřebeni od Jaroslava Lubase, vzpomínání na stavbu chaty na úbočí hory Jizery od Siegfrieda Weisse, či článek Aleše Bednaříka o potomcích Stammela, nejslavnějšího pytláka Jizerských hor. Milovníky výtvarného umění potěší článek Otokara Simma o malířích Hejnic, zájemci o dávnou historii našeho kraje si jistě rádi přečtou text o pravěkém sídlišti v Příšovicích, napsaný Petrem Brestovanským. V ročence je uveřejněna řada dalších příspěvků o přírodě a historii zajímavých míst našeho kraje.

Ročenku JJHS 2007 lze zakoupit v knihkupectvích v Libereckém kraji a také v kanceláři JJHS v Liberci, Nerudovo náměstí 108/1, tel 485 109 717. Všichni členové, kteří mají zaplaceny členské příspěvky na rok 2008 mají nárok na 1 ks ročenky zdarma.