Výlet za Kocourem

Na rekordní účasti téměř padesáti členů měl jistě nemalou zásluhu cíl výletu, kterým byl varnsdorfský pivovar Kocour

Než však došlo na ochutnávku mnoha různých druhů pivního moku,  prošli jsme zhruba osmi kilometrovou stezkou okolo Varnsdorfu. Na jednom z vršků  tyčících se nad Varnsdorfem, zvaném Špičák,  jsme shlédli ruiny kdysi výstavní výletní restaurace s vyhlídkou. Byl to, i vzhledem k pošmournému listopadovému počasí, docela smutný pohled.

Veselejší  návštěva nás čekala na dalším kopci, kde se tyčí krásně opravený Hrádek,  který počátkem minulého století nechali vybudovat členové místní sekce Horského spolku. Z vyhlídkové věže jsme shlédli  nejbližší okolí a koupí různých rukodělných vánočních předmětů podpořili několik dětských domovů.

Naše další cesta  pak už směřovala přímo na pivovar, kde  jsme vynikající pozdní oběd spláchli dle pivního lístku a  dle svých potřeb. Na řadu  přišla i kytara,  housle a  zpěv,  posléze pak následoval poklidný návrat vlakem zpátky do Liberce.