Úklid odpadků kolem silnice Oldřichov v Hájích–Raspenava

Za slunečného sobotního rána dne 14. listopadu t. r. se sešlo asi 15 členů našeho spolku v sedle U Kozy za účelem provedení úklidu v okolí  silnice vedoucí z Oldřichova v Hájích směr Raspenava. Kromě běžných odpadků  jsme nalezli i spoustu méně či více ojetých pneumatik, různé díly od aut a dokonce i dvě registrační značky. Jejich nález  jsme ohlásili na policii a posléze předali policistům z Hejnic, kteří záhy dorazili na místo nálezu k rybníku zvaném Šolcák. Po sepsání krátkého zápisu jsme ještě chvíli setrvali se sympatickými policisty v přátelském rozhovoru.

A jelikož zadaný úsek byl již vyčištěn, odebrali jsme se do restaurace U Kozy, kam jsme dorazili právě včas, neb se spustil poměrně silný liják. O to radostněji se nám zde čekalo na pečená kolena, která bylo nutno spláchnout několika pivními doušky.

Odpolední návrat do našich domovů již proběhl  bez deště a s pocitem dobře vykonané práce.