Jizersko-ještědský horský spolek vysadil tři lípy republiky

Jako příspěvek k oslavám stého výročí založení Československé republiky se Jizersko-ještědský horský spolek (JJHS) rozhodl vysadit tři lípy republiky. První výsadba proběhla ve středu 24. 10. 2018 u Javornické kaple na pozemku obce Dlouhý Most. Výsadby se zúčastnila kromě několika členů JJHS i starostka obce paní Ing. Běla Ivanová. Druhá výsadba proběhla ve stejný den v Liberci-Dolním Hanychově na pozemku statutárního města Liberec v parku v ulici Ještědská v blízkosti tramvajové zastávky Malodoubská. Třetí výsadba proběhla ve čtvrtek 25. 10. 2018 v obci Bulovka u kapličky v blízkosti hřbitova a pozemku Římskokatolické farnosti Bulovka. Slavnostního zasazení se zúčastnila kromě několika členů JJHS také starostka obce paní Romana Šidlová, děti z místní základní a mateřské školy a lípu slavnostně posvětil frýdlantský farář pan Vít Audy.

U kořene každé z lip byla ponechána schránka s několika aktuálními drobnými mincemi a vzkazy pro budoucí generace. Přejme lípám, aby se dožily dlouhého věku, ideálně oslav dvoustého výročí založení Československa.

Děkujeme našemu členovi Ing. Ivo Schöttovi za finanční příspěvek na pořízení lip.