Martinské stěně se opět konaly Slavnosti slunovratu

U vyhlídky Martinská stěna v Liberci-Kateřinkách na místě bývalého lesního divadla se v sobotu dne 24. června 2023 opět konalo představení nazvané Slavnosti slunovratu. Akci organizuje Jizersko-ještědský horský spolek (JJHS), který zde podobné akce pořádá již od roku 2004.

Na slavnostech vystoupil kouzelník Tomáš s magickou Holí se svou Magic Comedy, komickou i napínavou magií. Diváci zažili čtení myšlenek, mizení předmětů a spoustu zábavy. Ukázky skotských tanců již tradičně předvedl T. O. Jizerský bodlák. Vstup pro všechny byl zcela zdarma a na akci dorazilo několik desítek návštěvníků.

 

Akci na svém pozemku umožnil Lesy České republiky, státní podnik.

Vyhlídka Martinská stěna se nachází v bukových lesích na strmých svazích údolí Černé Nisy v Liberci-Kateřinkách a návštěvníky k ní zavede modrá turistická značka. V roce 2004 vyhlídku JJHS kompletně zrekonstruoval a osadil nové kované zábradlí, aby vyhlídka opět mohla bezpečně sloužit návštěvníkům. V průběhu let již došlo k poškození opravené vyhlídky, JJHS tedy v roce 2016 provedl její kompletní renovaci.

Od roku 1926 bylo pod vyhlídkou lesní divadlo, které však zaniklo s příchodem druhé světové války. Ve druhé polovině osmdesátých let minulého století byla tradice lesních představení na několik sezón obnovena, místo však opět zůstalo pusté až do roku 2004, kdy se JJHS rozhodl opět oživit zaniklou lesní scénu a alespoň jednou ročně tu uspořádat představení pro diváky.

 

Foto z akce zde

Leave Comments

C
Komentujte jako první