Jizerky slaví - květnové akce

Odborná exkurze a konference "Jizerské hory v proměnách času" (14. a 15. 5.) je určena zejména odborníkům - přírodovědcům, lesníkům apod. Konference "Jizerky slaví" (16. 5., exkurze 17. 5.) je interaktivní svým pojetím a bude zajímavá především pro pracovníky obecních samospráv, zastupitele, členy a zaměstnance neziskových organizací, pedagogy a pedagogické pracovníky, podnikatele, studenty, zájemce o Jizerské hory a místní veřejnost. Večerní doprovodné akce jsou určeny nejširší veřejnosti.

Večer jizerskohorských osobností
14. 5. 2008 v 19:00, malý sál Kolosea Liberec.
Miloslav Nevrlý, Siegfried Weiss, Otakar Simm, Pavel D. Vinklát, Ivo Honsa, přátelé z polských Jizerek a další.
Ukázky z poezie a prózy jizerskohorských autorů.
Vstupné dobrovolné.
Přihlášky a další info na www.jizerkyslavi.cz, info@jizerkyslavi.cz a na Správě CHKO Jizerské hory, tel.: 482 428 999

Podrobné informace včetně přihlášek, plakátku a programu naleznete zde>>>

Večer jizerskohorských filmů
15. 5. 2008 v 19:00 v Experimentálním studiu Liberec.
Promítání filmů o Jizerských horách od 30. let po současnost.
Premiérové uvedení filmu Trojhlas - záznam setkání W. Ginzela, S. Weisse a M. Nevrlého v Hnojovém domě v roce 2003.
Vstupné 50 Kč.

Jizerky slaví - společenský večer ke 40. výročí vyhlášení CHKO Jizerské hory
16. 5. 2008 od 19:00 v Koloseu Liberec.
Narozeninový dort, tombola, výstava a prodej kreseb a fotografií, ochutnávka jizerskohorských specialit. K tanci hraje Swingtet.
Vstupné dobrovolné