Horský spolek na Kristiánovské sklářské pouti

Již tradičně vyráží členové Horského spolku na sklářskou pouť v osadě Kristiánov nedaleko Bedřichovem, která má mnohaletou tradici. Skupina spolkařů se dělí na dvě skupiny. Zatímco první tvoří výletníci, kteří si chtějí o sobotním dnu udělat výlet krásnou přírodou, zhlédnout některé dílny a řemesla nebo se jen tak projít, druhou pak obsluha stánku s občerstvením a prodejem drobných spolkových suvenýrů a knížek.

V loňském roce se počasí natolik nevyvedlo, že účast byla velice slabá, letos sice nebylo také ideální, ale přes drobné mrholení se do osady vydalo poměrně hodně návštěvníků, kteří již z dálky mohli cítit vůni grilovaných klobásek nebo ochutnat vratislavické pivečko. I přes jeden větší technický zádrhel v podobě dlouhotrvajícího výpadku dodávky elektrické energie se akce vyvedla a my se těšíme na příští rok, jak si vše opět zopakujeme. Díky všem, kteří se u nás na stánku zastavili.